חברת אורי מבנים בע״מ רכשה את נסיונה בתחום הבניה הקלה בסין,סין אחת המדינות המתקדמות בתחום הבניה המתועשת עם נסיון עשיר בבנית בתים ומבני תעשיה מקונסטרוקציות פלדה או מתכת שימת דגש על מהירות הרכבת הקונסטרוקציה וחיפויי הקירות.

בפרויקט הראשון של החברה ,בחרנו במפעל בביג׳ין שאמור היה לספק כ 70 יחידות של בתים בגודל 70 מ״ר ולשלח אותם באוניות לאנגולה שבאפריקה.

הבתים היו עשויים מקונסטרוקציה פלדה המחוברת בברגים ללא ריתוכים,מעטפת פנל מבודד בעובי 50 מ״מ וגג שעשויי מפנל.

חברת אורי מבנים זיהתה את הפוטנציאל לייבא מבנים כאלו לישראל ולפיכך הוזמנו 10 בתים שאמורים להתאים לצרכי השוק בישראל.

זו למעשה הייתה תחילת הדרך של חברת אורי מבנים בישראל.

אם זאת חייבים להבין שבישראל נוצר סטראוטיפ רע לבניה הקלה מכמה סיבות בולטות ,האחת הקרווילות המפורסמות שהגיעו בשנות ה- 70 ויצרו שם רע לתחום מפאת איכות ירודה של המוצרים שהגיעו לארץ,החשיבה הכוללת של מדינת ישראל הייתה להעצים את התחום מהסיבה הפשוטה שזה יכל למשוך רבים מהחיילים המשוחררים ולהקטין את הצורך בעובדים ערבים ובזרים ובכך להעשיר את קופת המדינה ובנוסף לתת פתרון טוב לחיילים המשוחררים.

כיום ישנה פתיחות יותר גדולה מבעבר לבניה הקלה/מתועשת,חברת אורי מבנים מקפידה על איכות המוצרים ורמתם של העובדים לתת מוצר שאף עולה על הבניה הקונבנציונלית המסורתית.
אנו שמים דגש על בניה מדויקת על רמת בידוד טרמי גבוה מהמקובל בכמה מונים וזאת ברמת הבידוד הכלוא ובצפיפותו למתן בידו טרמי מקסימלי בתנאי מזג האוויר הקשים בישראל,בנוסף אורי מבנים מקפידה על נושא האקוסטיקה ברמות פוליסתירן בצפיפות גבוהה תוך שימת דגש על התקנים הישראלים המחמירים ובסיווג האש הגבוה שיש לחומרים מהם עשויים המבנים.

חברת אורי מבנים מבינה את היתרונות הבולטים שיש לבניה קלה/מתועשת על הבניה הקונבנציונלית הן ברמת הדיוק והן ברמות הבידוד האקוסטי והטרמי, בנוסף,הבניה הקלה זולה באופן יחסי מהבניה הקונבנציונלית ב20 אחוז לפחות(תלויי בחברה) וכמובן מהירות הבניה שניתן לסיים בניית בית פרטי של 200 מ״ר בכארבעה חודשים לפחות,גבר המוזיל עלויות נלוות בגין בניה,שכירות,והוצאות נוספות.

בימים אלו חברת אורי מבנים מסיימת פרויקט יחוד של בניית סוויטה יוקרתית הבנויה ברמות הגבוהות ביותר ובסטנדרטים המחמירים ביותר,הסוויטה בנויה בצורה כזו שניתנת לפירוק והרכבה תוך מספר ימים ללא עבודות גמר נוספות,הפרויקט הורכב בחוף כורסי שבמידו המזרחי של הכינרת.
פרויקט זה הינו פרויקט דגל של החברה מאחר ונבחרה לאחר מיון קפדני בין מס חברות בשוק הישראלי והן בעולם.
הפרויקט הצליח הן ברמת הביצוע הקונסטרוקטיבי והן ברמת הגימור הגבוהה.

פרויקטים: